9
45
2

7 ПУНКТІВ ДЛЯ ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛЬНОСТІ

Грамотно керувати особистими фінансами не так легко, як здається на перший погляд. Треба вчитися, практикуватися та вміти адаптуватися під різноманітні умови. Здобувати вищу економічну освіту необов’язково, достатньо регулярно читати наш блог та не пропускати важливі статті. Ми в Cashberry впевнені, що фінансовий стан можна суттєво покращити, якщо вивчити прості способи економії та керування грошима. Ми зібрали чергову порцію фінансових лайфхаків для вас.


1. Створіть запас заощаджень на 6 місяців

В житті часто трапляються непередбачувані ситуації, коли додаткові гроші просто необхідні. Наприклад, скорочення штату або раптові проблеми зі здоров’ям. Запровадьте ще один пункт сімейного бюджету: щомісяця відкладати певну суму до резервного фонду. Оптимальним розміром таких заощаджень вважається сума, що дорівнює 6 вашим щомісячним доходам.

2. Практикуйте 30-денне фінансове обмеження

Майже щодня ми здійснюємо покупки, без яких можна запросто обійтися. За місяць збирається достатньо вагома сума, а за рік тим паче. Спробуйте декілька разів на рік жити цілий місяць в режимі фінансової економії: не витрачайте гроші ні на що, за виключенням найнеобхіднішого.

3. Перегляньте витрати на дітей

Витрати на дітей - суттєва частина бюджету більшості сімей. Частіше за все ці витрати перевищують всі витрати на дорослих. Якщо трішки поміркувати, то цей пункт бюджету можна скоротити без шкоди для дитини. В першу чергу це стосується іграшок. Для повноцінної гри зовсім не обов’язково мати велику кількість іграшок, здебільшого вони навіть заважають дитині зосередитися на грі. Маленькій дитині неважливо, в якому магазині придбали одяг. Головне, щоб він був якісний та зручний. Придбання багатьох дитячих речей нав’язано рекламою. Старайтесь не потрапити у пастку виробників, а робити свідомі покупки. Це допоможе суттєво зекономити.

4. Заплатіть спочатку собі

Здійснюючи покупки, ми платимо не собі, а іншим людям. Наприклад, коли ви робите манікюр, ви платите не собі, а майстру або салону краси. Заплатити собі - означає спочатку відкласти невелику суму на власне майбутнє та на свої цілі. Можливо, це буде зовсім маленька сума, головне відкладати щомісяця.

5. Зробіть особистий фінансовий план

Багато ваших мрій можуть так і залишитися нереалізованими, якщо ви не почнете діяти. Один з перших кроків, який вам точно допоможе, - створення особистого фінансового плану. Зазначте ваші цілі, терміни та необхідні суму для їх досягнення, доходи та витрати. Старайтесь бути реалістичними. Краще за все зробити план на рік, на 3 роки та на 10 років, так вам буде легше розрахувати свої ресурси.

6. Поміркуйте над додатковим джерелом доходу

У вас є захоплення, яким ви досконало володієте і яке може “працювати на вас”? Це може бути що завгодно: фотографія, випічка, флористика, розпис предметів, в’язання. Можливо, зараз це не буде приносити багато грошей, але в майбутньому стане повноцінним джерелом доходу.

7. Вимірюйте вартість покупки розміром зарплатні

Порахуйте, скільки коштує година вашої роботи. Ви можете спиратися на цю суму щоразу, коли щось купуєте. Наприклад, на розпродажі ви побачили планшет за привабливою ціною. Проте, коли ви розумієте, що на цей гаджет вам необхідно витратити 50 годин своєї роботи, ви станете інакше дивитися на ціни. Порівняння не завжди буде на користь шопінгу. Такий метод буде нагадувати вам про те, на що ви дійсно витрачаєте свою енергію, сили та час.


Спробуйте хоча б рік прожити дотримуючись цих пунктів. Спершу буде важко, проте не варто опускати руки. Рівно за рік ви переконайтесь, що ваше життя налагоджується, а справи дійсно йдуть вгору. Ви впораєтесь! Якщо щось піде не по плану, у вас завжди є Cashberry. Обирайте необхідну суму та подавайте заявку, а фінансову проблему ми вирішимо.

Оцініть цю статтю
9
45
2
Поділіться з друзями
Схожі новини:
ЕКОНОМІЯ В 5 ПУНКТАХ
13 квітня 2021 року
Завжди думали, що ваша зарплата не дозволяє відкладати гроші? Впевнені, що ніколи не зможете накопичити на щось суттєве? Ми п...
inlove 16
good 31
sad 4
1,147
10 хв
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВТРАТИЛИ РОБОТУ НА КАРАНТИНІ
12 травня 2020 року
Понад 2 млн українців залишились без джерела доходу у період карантину. З кожним днем ця цифра зростає. На жаль, ми не можемо...
inlove 18
good 104
sad 11
5,970
3 хв
5 РЕЧЕЙ, НА ЯКИХ НЕ ВАРТО ЕКОНОМИТИ
21 липня 2020 року
Ми вже написали багато статей та порад про економію та фінансову грамотність. Проте, в окремих випадках, економія може бути н...
inlove 19
good 110
sad 5
5,707
4 хв
Будь в курсі всіх подій першим! Перейдіть за посиланням в листі і підтвердіть підписку!
!
Поле Email має невірний формат!